Εγγραφείτε
BDSM Hellas σας βοηθάει να συνδέεστε και να μοιράζεστε πράγματα με τους ανθρώπους στη ζωή σας.

Το latex και η αγορά του

από
Καθώς στην Ελλάδα υπάρχει πλήρης άγνοια για το latex, σκέφτηκα να παραθέσω ένα κείμενο, το οποίο πρωτοέγραψα στα Αγγλικά και δημοσίευσα στο Fetlife (Dolls University group) σχετικά με το latex και τους σημαντικότερους κατασκευαστές/καταστήματα πώλησής του στο εξωτερικό. Παραθέτω εδώ το κείμενο μεταφρασμένο στα Ελληνικά (με μερικές προσθήκες), ελπίζοντας μ'αυτόν τον τρόπο να βοηθήσω όσους τυχόν ενδιαφέρονται να μάθουν για το παράξενο αλλά πανέμορφο αυτό υλικό και από πού να αγοράσουν, αν το αποφασίσουν κάποτε.

Η αγορά του λάτεξ είναι κάτι που πρώτα χρειάζεται μυαλό και έπειτα χρήματα. Υπάρχουν μεγάλες εταιρίες στη Γερμανία, την Μ. Βρεταννία, τις ΗΠΑ, την Ρωσία κλπ που προσφέρουν εκτεταμένες συλλογέςλάτεξ ρουχισμού και συχνά κάνουν μεγάλες προσφορές και εκπτώσεις. Για παράδειγμα, η Libidex στην Αγγλία κάνει συχνά εκπτώσεις που φτάνουν έως το 50% τώρα το καλοκαίρι. Ρίξτε μια ματιά στην ιστοσελίδα της:
http://www.libidex.com/
'Αλλες γνωστές εταιρίες του χώρου είναι οι εξής:
Rubber55 http://www.rubber55.co.uk/
Breathless http://www.breathless.uk.com/
Murray & Vern http://www.shop.murrayandvern.com/index.asp
House of Harlot: http://houseofharlot.com/
Atsuko Kudo: http://www.atsukokudo.com/
Catalyst Latex: http://www.catalystlatex.com/
Westward Bound http://www.westwardbound.com/
Rubber Eva http://www.rubberevashop.com/
Anita Berg: http://www.anitaberg.pl/zakupy.php?〈=2&;…
Latexa: http://www.latexa.com/produkte/
Οι δύο τελευταίες ειδικά ειναι γνωστές για τις προσιτές τιμές τους.
Οι επόμενες εταιρίες από την Γερμανία και Αυστρία φημίζονται για το υψηλής ποιότητας λάτεξ τους καθώς και για τον kinky εξοπλισμό τους (heavy rubber accessories)
Demask http://www.demask.com/dynamic/sitemap.asp?Language=……
Simon O http://www.latex.at/content/en/index.html
HW Designs http://www.hwdesign.at/
Blackstyle http://www.blackstyle.de/
Future Fetish http://www.futurefetish.eu/index/ Υψηλής ποιότητας latex ρούχα σε προσιτές τιμές
Fantastic Rubber http://www.fantasticrubber.de/ Αυτή η εταιρία φημίζεται για τα πολύ υψηλής ποιότητας ολόσωμα latex χωρίς φερμουάρ
Marquis http://www.marquis.de/onlineshop/ Το online shop του θρυλικού περιοδικού Marquis
Στη Ρωσία υπάρχει η Rubear, που εμφανίστηκε τελευταία αρκετά δυναμικά στο χώρο:
http://rubear.net/
Όλοι οι παραπάνω κατασκευαστές προσφέρουν υψηλής ποιότητας λάτεξ ρουχισμό για όλα τα βαλάντια.
Προσοχή στους Κινέζους, που έχουν κατακλύσει την αγορά με κακής ποιότητας φθηνά λάτεξ ρούχα, τα οποία εκτός των άλλων έχει αποδειχθεί περιέχουν "ύποπτα" χημικά και βαφές που μπορεί να είναι βλαβερές!!
Η παραπάνω λίστα φυσικά δεν είναι πλήρης σε καμμία περίπτωση αλλά πιστεύω ότι θα πάρετε μια ιδέα γύρω από τον μαγικό κόσμο του λάτεξ και του total enclosure!!
  , ,  και 4 others Αρέσει στον/στην
Κωδικός επαλήθευσης
Reload Image
Πληκτρολογήστε τον κωδικό επαλήθευσης παραπάνω